AUTOSPORT A TUNING

PC Hry-tuning,autosport a skate simulátory

Need For Speed Unedrground 1

Need for Speed Underground 1:

Konečně jsem nahodil něco málo o Need For Speed: Underground. Moc toho ale zatím není,protože hra je poměrně nová a tak zatím nejsou nikde žádná auta apod. ke stažení. Najdete tu tuhle recenzi, pár downloadů a snad i pár screenshotů. Důležitou sekcí je TuingClub. Tam budou vystavována auta, která mi pošlete a bude se zde hlasovat o nejlibovějším tuningu. Nezáleží při tom na tom co máte pod kapotou, ale na tom co je vidět z vnějšku (prostě nejhezčí vyhrává).
A teď už se pusťme do hry samotné. Chybami se člověk učí a zjevně to platí i pro EA Sports. Po propadáku NFSHP II (= NFS 6) přichází téměř dokonalá hra. A to myslím zcela vážně. Grafika je naprosto skvostná. Závody vypadají jako vystřižené z některého z filmů Rychle a zběsile (spíše ze dvojky). Auta mají dokonale propracované detaily. Závody startují dívky které k autům neodmyslitelně patří, což umocňuje pocit opravdového závodu. Ovšem co se chování aut týče, Need For Speed se prostě nezapře (výjimkou byl jen pátý díl - Porsche). Hra je prostě arkádou, ale ne zase tak natvrdlou jako byly již zmiňované NFS 6. Nutno ale říci, že tohle je zatím jediná arkáda u které mi opravdu nevadí, že je to arkáda. Naopak dodává tento způsob hry závodům extrémní rychlost, jakou jinde prostě nenajdete. Toho by se nikdy nedocílilo, byla-li by to ultrarealistická simulace. To dělá hru tak vzrušující. Neuvěřitelná rychlos všeho co se řítí kolem vás.
Začínáte překvapivě jen jako pouhý snílek. Odjedete první závod a v následujícím intru zjistíte, že to byl jen sen. "Kamarádka" Samantha, která vás pak provází celou hrou a všemožně vám pomáhá a radí, se vám začne posmívat. Rohodnete se tedy rozbít prasátko a koupit si nějaké to auto. Pak přichází závod a další a další a vy si získáváte větší a větší respekt a uznání mezi soupeři. Ke konci vyhráváte dokonce i jejich auta. To ale není zdaleka celý systém odměn. Za určité počty odjetých závodů na určitou obtížnost a za určitý počet tzv. stylových bodů (získáváte za lecos: vítězství, smyky, těsné vyhýbání se provozu apod.), se odemykají vyšší stupně tuningu jak motoru, tak i zevnějšku. Třešničkou na dortu je fotka vašeho auta na obálce některého z prestyžních časopisů.
Je tu několik druhů závodů. V každém jde o něco jiného. Circuit Race je obyčejný závod na X kol - účelem je překvapivě vyhrát. Sprint Race - v podstatě to samé jako Circuit, akorá že se jede jen určitý úsek - ne okruh. Něco jako 1 rychlostní zkouška v rally. Lap Knockout jedou čtyři jezdci tři kola. V každém kole je ten poslední vyřazen. Vahrává přirozeně ten, kdo vyhraje poslední kolo. Drag - opravdu jako v Rychle a zběsile. Dlouhá rovná trať (hlavní silnice) je určena k extrémě rychlé jízdě. Pozor na provoz. A navíc v tomto typu závodu zatáčí auto samo. Vy jen pomocí šipek měníte jizdní pruh silnice.Drift, neboli pálení gum. Jde spíše o exhibiční akci. Předvádíte čumilům co vše dokážate se svým autem provést. Za smyky získáváte body. Záleží při tom na jejich délce, rychlosti a na ůhlu v jakém jste vůči přímému směru. Nesmíte ovšem nabourat při provádění smyku do zdi. V tom případě se všechny body za ten který kousek vytrácejí. Proto zde často platí méně je někdy více. Radši méně bodu za kratší smyk, než žádné body za dlouhý smyk, který ale skončí ve zdi.


Celé to podbarvuje opravdu slušný sountrack od rocku po rap. Jednou z mála věcí které se dají hře vytknout je nezničitelnost aut. Ono napálit do v 340 km/h do zdi a jen se o ní zastavit, nepůsobí přiliš realisticky. Na druhou stranu si ale dovedu představit sám sebe v posledním kole 7 kolového závodu ve vedení, jak to napálím do sloupu v tunelu a už se nerozjedu. Asi bych trochu zuřil.
Takže celkově jsem ze hry nadšen. Lepší hru byste dneska asi těžko hledali. (ovšem záleží na vašem vkusu)

Download Torrent 1.52 GB

Žádné komentáře