AUTOSPORT A TUNING

Programy Do PC

Programy na VT(Virtual Tuning)

1.Programy na VT(Virtual Tuning):

Programy

Zde najdete odkazy na programy, které můžete použít k započetí s virtual tuningem, tyto programy lze ovšem využít i k dalším grafickým hrátkám...

Nejpoužívanější programy v-tunerů:

Adobe Photoshop
Paintshop Pro
Corel Draw
GIMP

Mnoho dalších programů včetně těchto naleznete také na serverech: Slunečnice.cz
Stahuj.cz
Studna.cz

Upozornění: Všechny odkazy uvedené na této stránce odkazují na zkušební verze těchto programů. V žádném případě nebudeme napomáhat k rozšířovaní jakéhokoliv nelegalního softwaru. Dotazy tohoto typu budou na našem e-mailu ignorovány.

2.Info o VT :):

VT?

Virtual tuning označovaný také někdy jako visual tuning. Jedná se o grafickou úpravu digitální fotografie, na které je nejčastěji sériový vůz. "V-tuner" se snaží tento vůz upravit co nejorginálněji, aby ve finální verzi vypadal jako "skutečná vytuněná kára", která ihned může vyrazit na některý z tuning srazů :-)

Co potřebujete

Je třeba mít doma nějaké PC, nemusí to být žádná nejvýkonnější mašina, ale něco průměrného, aby práce s potřebným grafickým programem byla pohodlná. Když už jsme nakousnuli ten program, doporučovali bychom Adobe Photoshop 6 a vyšší nebo Corel Photopaint

Jak začít

Pro začátek bychom Vám doporučili nepouštět se do moc složitých úprav, ale první díla upravovat decentněji a to tak, že třeba jen změnit barvu vozu, ztmavit okna, vůz trochu snížit. Pokud Vám to půjde a výsledek bude vypadat slušně, měli byste začít zahlazovat karoserii, vyměňovat kola a nárazníky atd. Možností jak daný vůz zkrášlit je opravdu mnoho a změnit či upravit se dá opravdu vše. Pokud chcete, aby vaše práce vypadaly opravdu pěkně, měli byste být ze začátku velmi trpěliví. Zaručeně byste to neměli hned vzdávat, pokud se něco nepovede. A ještě jedno takové upozornění, nepoužívejte díly již z virtuálně upravených aut a už vůbec se nesnažte nějaké dílko napodobit, "v-tuneři" mají většinou dobrý přehled a hned se to pozná, proto se vždy snažte být originální a dodržujte Základní pravidla VT.

Základní pravidla VT

1. Nikdy nevydávám cizí díla za svá.
2. Nikdy neberu části již virtuálně upravených aut a nedávám je na svá.
3. Zveřejněním svého díla před ukončením soutěže se dobrovolně vystavuji riziku padělání práce. Provozovatel soutěže nebude zjištovat kdo od koho kopíroval a jako bernou minci bere datum přijetí práce do contestu.
4. Do soutěže posílám vždy jen jednu práci. Nebudou tolerovány opravy a opakované posílání prací (vyjma například opomenutí podepsáni práce).
5. Při zjištění "fakera" v soutěži, bude tato práce bezpodmínečně vyřazena a to i dodatečně po vyhlášení výsledků.
6. Pokud bude "fake" objeven v jakékoliv práci v galeriích, bude tato práce navždy vyřazena i s celou galerii dotyčného autora.

Neznalost těchto pravidel neomlouvá - jsou řádně zveřejněny a jejich existence je zdůrazněna. Pokud se vyskytne nějaký problém a tvůrce výtvoru si bude jistý a dokáže, že nepadělal a že šlo třeba o náhodu, nebude represivní opatření učiněno.

Návody

Většina návodů k VT je právě dělaná pro Adobe Photoshop, který je mezi "v-tunery" asi nejrozšířenější, právě proto bychom Vám doporučovali si ho vyzkoušet.

Pokud Vám nedělá problém angličtina:
Digimods
Photoshopchop.com
Photochop.net
Photoshopjunkie.com

Předlohy k "v-tunění"

Jak jste se jistě už dočetli, je třeba mít nějakou kvalitní digitální fotografii sériového vozu, která by měla mít co největší rozlišení, aby se s ní dobře pracovalo. Zde bych Vám doporučil nějaké weby, kde najdete již nafocené plakáty různých značek a typů vozů, ovšem nic Vám nebrání vzít digitální foťák a jít si něco nafotit sami...
Auto.cz
Autorevue.cz
Autogaleria.pl
Automix.cz
Car-desktop.com
Dieselstation.com

Kde prezentovat v-tuningy?

Asi nejefektivnější způsob jak se zviditelnit je vystavovat práce na nějakém webu o VT. Jednou z možností je zaslat své v-tuningy a počkat si, až Vám bude vytvořena galerie. Takovýto způsob prezentace Vám nabízí Grafickýtuning.cz a VTcommunity. Když spěcháte a chcete své dílka ukázat světu ihned, pak navšivte galerii Pacevt.com, kde své práce po zaregistrování můžete nahrávat sami...Poslední možností je si vytvořit svou vlastní prezentaci prací, jako to udělal například v-tuner POiNTER. Pokud si ovšem chcete nechat svou práci ohodnotit, doporučujeme navštívit Tuning-forum.org, sekci Virtual tuning. Můžete tak získat názor na svou práci od více či měné zkušených v-tunerů a mnohdy dostat i užitečnou radu...Ovšem pokud si opravdu chcete pořádně podiskutovat o virtual tuningu, tak navštivte největší tuzemské fórum o VT - Virtcars.com a nebo fórum našich slovenských kolegů - Forum.beastie.sk.

FAKEŘI - hrozba virtuálního tuningu

Slovo FAKE v angličtině znamená podvod či padělek. Jde o dílko autora, který svou práci jasně a prokazatelně padělal na základě již vyhotovené VT práce autora cizího. Ve většině případů však nejde o padělání celých prací, ale o kopírování jejich částí, což velmi znesnadňuje jejich odhalení. Slovo FAKER tedy v terminologii VT znamená, že jde o autora který jasně kopíruje již hotové práce v-tunerů. VTcommunity.net a Grafickýtuning.cz proto společnými silami pro Vás připravili velký článek o fakerech, jejichž počínání velmi škodí seriózním VT autorům a také webům. FAKEŘI jsou ve VT nepřípustná věc a kazí jeho dobré jméno. Celý článek si přečtěte >>>zde<<<
Ovšem pokud by se Vám i přesto zachtělo vytvořit nějaký Fake, hrozí Vám Faker´s black list!!!

Další informace budou postupně doplňovány.

Poslední komentáře
27.10.2007 14:55:35: kde stahnu program na VT
07.10.2007 11:29:05: NEUMIM S VIRTUALNIM TUNINGEM MUÁŽETE MI POMOC MAM PHOTOFILTREsmiley${1}