AUTOSPORT A TUNING

Tuningové Srazy

tuning... Co je to tuning???

Všechno to začalo v Americe po 2. sv. válce. Na jednéstraně stáli mladí svobodní týpci s armádním žoldem v kapse, na druhébyli tátové, kteří hojně prodávali svoje káry! Káry byly starý a protoje noví majitelé museli kompletně rozebrat a všechno vopravit...Nezůstalo jen u vopravy, páč většina týpků přidala i ńáký ty úpravy...Následně pak s nima týpci jezdili ilegální závody na 1/4 míle a to užbylo potřeba káru pořádně odlehčit a přidat výkon. Tím začala éra tzv.HOT RODŮ!

Hot Rod:
http://www.hotrodders.com/images/vehicles/188/16ford1.jpg

http://prometheus.med.utah.edu/~bwjones/C1516441744/E20050830171054/Media/Black%20hot%20rod.jpg


Odlišný styly....
Během 60. a 70. let se přidalo několik dalších stylů úprav. Pro vývoj budoucího tuningu se nejvíc nejdůležitějšim staly tzv. CUSTOM CARS. U custom kárek byl nejdůležitější vzhled (styling). Podřizovalo se mu vše a na váhu se nekoukalo. Hlavně aby kára měla co nejvíc chromu,leštěnejch dílů,koženýho čalounění interiéru a taky nějaký fajn kola. Byl to pravej opak hot-rodů. Dneska je v Americe tuning fakt hodně populární a stylů je opravdu hodně hodně moc =). Amíci dělají hodně výstav, soutěží no a taky závodí! Největší výstava je SEMA v  Las Vegas a ta bejvá jenom jednou za rok.

Evropa @ tuning
V Evropě to šlo o dost pomalejš! Pár týpků zalezlejch v garáži si svý káry upravovalo, ale bylo jich pramálo. V 70. letech se začal masově upravovat VW Beetle a pak už to šlo doost rychle - vznikly tuningový časáky, začli se zakládat tuningové kluby a pořádaly se srazy. Co je pro Amíky výstavka SEMA , to je pro nás EvROPANY výstava Essen Motor Show, kterou tradičně, jednou za rok pořádaj skopčáci (respektive "naši němečtí přátelé=) )...


ČR @ tuning
V  Čechách je tuning na úrovni "přešlapování"... Jako každá jiná činnost závisí u tuningu na prašulích. Kdo je má tuní jak je mu libo, kdo je nemá, má smůlu.... Většina českejch tunerů má na autě nehomologovaný doplňky, takže nemusej projít technickou... V Čechách se poslední dobou začali hodně rozvíjet srazy... Největší sraz je na letišti v Hradčanech u Mimoně - MIMOŇSKÉ VÁLKY. V poslední době v ČR se začal tuning hodně ubírat tím správným směrem a jde jen v zhůru ! Což je supr! :-)))
Tak takhle vypadá pěkněj českej tuning!!! Fakt krása a no prostě super! Tak tohle jsou pravé zlaté české ručičky: Tomuto udělat říkám fakticky unikát!!! :-))))

Tuner: AK47
WWW:
www.tuningscene.cz
E-mail: ak47@tuningscene.org

Škoda
Rapid VR6 alias Rabbit

- ALU 18" MAK
- motor a náprava z VR6

- top chop
- přední čirá optika (OctaviaII)
   vl. úprava + bixenony
- zadní LED moduly (Hella)

- brzdy MD components

- sedačky Subaru STi

Předchozí 2 auta tohoto skvělého tunera:

  

 

 

 Jeho auto nyní oranžová Škoda Rapid... z toho dole uděla tohle tomu říkám kus skvěle udělané práce...

20. 4. 200712. 4. 2007


04/2007


02/2007


01/2007


12/2006


11/2006


06/2006

05/200603/200612/2005


2005

Letáky z tuningových show na kterých jsem byl-(samozřejme nejsou všechny!) :-))


Tuning Show-Přerov:

Tuning Pozvánka1

Tuning Show Dlouhá Lhota Letiště U Přípbramy:

Dlouhá Lhota letiště u Příbramy

Tuning Auto Show Slušovice U Zlína:

Slušovice

Vtsupenka Na Tuning Show Ve Slušovicích:

VstupenkaPS:Se všemi tuning show na kterých jsem byl jsem spokojený ale měl bych na ně chodit častěji!!!Poslední dobou to hodně omezuju-nemám čas!!!